MASÁŽE

Události

14.2. – Valentýn

Nezapomeňte se na blížící svátek zamilovaných! Co pořídit? Inspiraci najdete zde.
Blog

Třebíčské květnové slavnosti

Zavítejte druhý květnový týden na festival zdraví, dobrého jídla a pití do Třebíče! Setkáme se zde od druhého dne každé odpoledne, a promluvíme si společně o … a jeho vlivu na zdraví a pohodu člověka.

Jedinečné chvíle, věnované pouze Vám. Užijte si příjemný relax a oddych od každodenních starostí.

Druhy masáží

 

Ashiatsu

Je prastará forma masáže, která používá místo rukou chodidla. Název je odvozen z japonštiny: ashi = noha, atsu = tlak. Terapeut masíruje klienta svými chodidly a pro lepší rovnováhu používá dvě dřevěné tyče zavěšené u stropu. V současné době je tato metoda populární zejména v USA, kam se dostala z dálného východu. Kořeny této tradiční masáže však sahají až do Indie, kde se pro udržení rovnováhy používal místo tyčí provaz.

(Převzato z Ashiatsu.cz)

Účinky masáže
 • svaly jsou lépe promasírovány v kratším čase
 • odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost a bolestivost svalstva
 • prokrvuje svalový a vazivový aparát, druhotně však také vnitřní orgány
 • urychluje látkovou výměnu, vytlačuje odpadní, balastní látky (např. sůl, vápník, kyselinu mléčnou, vodu…) do kapilárního a lymfatického řečiště
 • prospívá i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin, které se upínají k danému kloubu
 • celková regeneruje organismus, přináší pocit lehkosti a volnosti těla
 • uvolňuje svalové spasmy podobně jako klasická masáž
 • aktivuje meridiány s pozitivním vlivem na vitalitu těla

 

Čokoládová masáž 

Horká čokoládová masáž je ve většině luxusních relaxačních center a hotelů perlou mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami. Procedura výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, odstranění celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.

Výjimečnost čokolády je známa již více než 2 000 let. Již v dávných dobách se oslavovala její schopnost dodat pocit dobré nálady a omladit pokožku. Dnes již víme, čím je to způsobeno. Čokoláda obsahuje mnoho látek prospěšných pro lidský organismus.

 

Havajská masáž

Havajská masáž je terapie, jejíž základy spočívají na použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Tato masáž zahrnuje masáž rukou, dekoltu, nohou zepředu, nohou zezadu, hýždí, zad a šíje. Jedná se o jednu z nejluxusnějších masáží.

Účinky masáže
 • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
 • hluboce relaxuje a harmonizuje
 • odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
 • uvolňuje kloubní spojení pomáhá detoxikaci organismu

 

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální dynamická práce s usazováním kostí do správných poloh v kloubu.  Tím se napravuje celková statika těla, která je důležitá pro udržení zdravé kondice celého organismu. Je to metoda, která řeší příčiny, díky čemuž odezní i následky. Řeší tedy jak fyzické, tak psychické bloky. Dornova metoda je logická a jednoduchá. Pracuje s páteří, pánví a končetinami v souvislostech.

U Dornovy metody je velmi důležitá spolupráce klienta s masérem, ale především klientův zájem. Masér klienta naučí cviky, které pak má cvičit doma sám a tam je velmi rozhodující přístup. Pokud klient necvičí, co mu bylo doporučeno, obvykle dojde k návratu těla do nesprávné polohy díky tahu svalů, které jsou zvyklé na určité napětí. 

Účinky manuální lymfatické masáže
 • drenážní – odvádí přebytečnou vodu z těla (zavodnění, otoky)
 • detoxikační – odvádí toxiny a zbytky metabolických procesů
 • regenerační – zkracuje období rekonvalescence (po úrazech, zlomeninách, operacích)
 • regenerační – obnovuje svalovou sílu (i u vrcholových sportovců)
 • analgetický – sedativní
 • redukční – prevence vrásek
 • anticelulitidní – obměňuje vazivové složky, zbavuje přebytečných tukových buněk
 • imunitní – posiluje a navrací obranyschopnost organismu

 

Manuální lymfatická masáž

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.
Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu… Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky… Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu.

Indická antistresová masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží.

Masáž odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, na krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Objednejte se ihned

+420 604 888 958

info@mavistudio.cz

Udělejte radost milovanému

Kde mne najdete

Kontakt

Mavistudio – Mavi Vlková
Nádražní 985
Náměšť nad Oslavou

Tel. : 604 888 958
E-mail: info@mavistudio.cz

Vyrobilo s ❤ Peowpeow